Otwieramy się dla Was od 29 maja 2024. Zapraszamy! Obserwuj nasze postępy

Trasa rowerowa Velo Baltica — EuroVelo 10/13 — R10

W miejscowości Smołdzino położonej około 6,5 km od Słowińskiej Łąki przebiega trasa rowerowa Velo Baltica.

Velo Baltica jest trasą wchodzącą w skład międzynarodowego szlaku EuroVelo 10 (trasa rowerowa R10), który poprowadzono wokół Morza Bałtyckiego. Nazwa Velo Baltica określa polską część tego szlaku. Jest to jedna z najdłuższych oznakowanych tras rowerowych w Polsce, mierząca ok. 540 km. Rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Elblągu i w większości prowadzi blisko morza. Czasem biegnie nawet jego brzegiem. Po drodze mija Kołobrzeg, Darłowo, Ustkę, Łebę, Puck oraz Trójmiasto.

Velo Baltica jest potoczną nazwą wprowadzoną przez województwo zachodniopomorskie. Nazwa ta jednak powszechnie przyjęła się dla określania w ten sposób całego polskiego odcinka szlaku EuroVelo 10. Jego przebieg w terenie pokrywa się częściowo również ze szlakiem Żelaznej Kurtyny EuroVelo 13. To sprawia, że szlak jest popularny wśród turystów nie tylko z Polski.

Ze względu na swoją długość Velo Baltica nadaje się zarówno na krótką wycieczkę wzdłuż morza, jak i kilkudniową wyprawę rowerową. W sezonie letnim na odcinkach prowadzących przez turystyczne miejscowości panuje duży ruch. To nie tylko tłumy plażowiczów, ale i rowerzystów, którzy pokonują rekreacyjnie jednodniowe odcinki szlaku. Odcinki nieco oddalone od morza cechują się znacznie spokojniejszym ruchem. Można tu spotkać już niemal jedynie osoby z sakwami i podziwiać pobliską naturę.

Dodatkowe informacje

Więcej szczegółowych informacji o trasie rowerowej Velo Baltica znajdziesz na Velomapa.pl

Informacje o trasie

Długość trasy
0 km
Suma podjazdów
0 m
Suma zjazdów
0 m

Lokalizacja

Zobacz pozostałe atrakcje w okolicy

Otwieramy się dla Was od 29 maja 2024. Zapraszamy! Obserwuj nasze postępy